KİTAPLARIM

Daha önceki bir-iki denememi saymazsak, ilk uzun soluklu kitap yazma denemem, 1997 yılında yazmaya başladığım TEMAS ile oldu. Yıllarca süren taslaklar, düzeltmeler ve (bilgisayarın arızalanarak çalışmaların heba olması gibi) çeşitli aksilikler sonucunda TEMAS’ın yazımı en sonunda 2010 yılında bitti.
Öyle sanıyorum ki, hiçbir yazar, yazmakta olduğu kitabı benim kadar güncellemek zorunda kalmamıştır 🙂
2011 yılında basılarak piyasaya sürülen Temas, beklediğimden çok daha fazla olumlu eleştiri aldı ve hemen akabinde ikinci romanımı yazmak için gerekli itici motivasyonu sağladı.

Uzaylı bir yaşam formunun binlerce yıl önce yanlışlıkla bugünkü Antalya, Elmalı’ya düşmesi sonucu başlayan ve gelişen olayların ele alındığı bu romana gelen olumlu tepkiler, ülkemizde bilim-kurgu ve aksiyon türünde romanlara duyulan ihtiyacı ortaya koyar nitelikteydi.

Bu durum, sonraki romanlarımın içeriğinin ne olması gerektiği konusunda bana net bir fikir vermişti. Her ne kadar ülkemizde kitap okuma oranı diğer ülkelerle kıyaslandığında utanç verici kadar düşük olsa da, ben herşeye rağmen, bundan sonraki kitaplarımı da bilim-kurgu, aksiyon ve gerilim tarzında yazmaya karar verdim.

İkinci kitabım olan ÖLÜM ADASI, TEMAS’tan oldukça kısa bir süre sonra tamamlandı ve ve 2012 yılında piyasaya çıktı.
Zengin ve başarılı bir estetik cerrahın, karısı ve yakın arkadaşıyla birlikte Ege Denizi’ne yaptıkları yat yolculuğunun bir anda kâbusa dönüşünü konu alan ve gerilim/bilim-kurgu türündeki bu kitabım da, okuyucularımdan son derece olumlu tepkiler aldı.
Türkiye’de özellikle genç okuyucu kitlenin, ağır ve edebi dille yazılmış romanlar yerine akıcı ve sürükleyici romanları tercih etmeleri benim için sürpriz olmamıştı; şahsen 45 yıllık bir okuyucu olarak benim de tercihim her zaman için kolay okunan, sürükleyici ve akıcı kitaplardan yana olmuştur.

Sabaha Karşı Öyküleri, 2013 yılında eşimin önerisi üzerine yazmaya karar verdiğim bir kitaptır.
Bir dönem, sabaha karşı gün doğarken yattığımda gördüğüm aşırı derecede detaylı rüyalardan eşime bahsettiğimde, bana bunları niçin yazmadığımı sordu.
Önceleri her bir rüyayı ayrı bir roman olarak yazmayı düşünmüştüm, ancak daha sonra bunları bir araya toplayıp bir öykü kitabı olarak yazmaya karar verdim ve ortaya Sabaha Karşı Öyküleri çıktı…
Toplam beş öyküden oluşan bu kitapta sadece bir tanesi kurgusal olarak yazılmış, diğer öyküler ise tamamen gördüğüm rüyalardan esinlenerek kaleme alınmışlardır.
Sabaha Karşı Öyküleri şimdilik sadece e-kitap olarak satışa sunulmuştur; basıldığında bu sayfalardan ve sosyal medya sayfalarımdan duyurusu yapılacaktır.
Sabaha Karşı Öyküleri
Google Play (Android Market) ve aşağıdaki adresten temin edilebilir:
https://leanpub.com/sko

Temas’ın devamı niteliğindeki dördüncü romanım henüz yazım aşamasında…
Bir an önce bitirilmesi yönünde yoğun istek aldığım bu kitabımda, birinci kitabımın bittiği yerden (aslında bir süre sonrasından) başlayarak gelişen olaylar ve açığa çıkacak bazı sırlar ve gelişmeler anlatılacak…
İşin açıkçası, okurlarım kadar ben de bu kitabın bir an önce bitmesi için sabırsızlanıyorum…